Araç Takip Cihazı Alırken Sormanız Gerekenler

Otomobil fiyatlarının alıp başını gittiği günümüzde araba hırsızlıklarıyla ilgili haberler gazetelerde eksik olmuyor. Ülkemizde günde 70 arabanın oto hırsızlığı ile çalındığı bir ortamda aracınızı bulmanın tek yolu araç takip cihazının kurulumundan geçiyor.

GPS Araç Takip Cihazına Neden İhtiyaç Duyarız?

Herhangi bir araç sahibi, arabasını satın almak ve bakımını yapmak için önemli bir ücreti gözden çıkarır. Araç kullanmak bazılarımız için bir tutkudur. Tutkunuz olsun ya da olmasın aracınızı sokağın aşağısında güzel bir noktaya park ettiğiniz halde aniden arabanın çalındığı bir senaryoda olmak istemezsiniz. Kendinizi zor durumda bırakmamalı ve iyi bir araç takip cihazına yatırım yapmadığınız için pişmanlık duymamalısınız. Kaliteli bir araç takip cihazına sahip olmak için sormanız gereken soruları sizin için derledik. Bir taraftan bu soruları sorarken diğer taraftan Anka Mobil Bilgi Teknolojileri A.Ş. olarak bu sorulara verdiğimiz cevaplarla diğer firmalardan farkımızı ortaya koymak istedik. Alacağınız araç takip cihazı ile ilgili olarak doğru bir karar verebilmek için şu soruları sormanız size fayda sağlayacaktır.
 1. Araç takip cihazı tüm Türkiye’yi kapsıyor mu?
Evet tüm Türkiye’de araç takibi yapılabilir. Uluslararası taşımacılık firmaları için de yurt dışı data hatları kullanılarak araçların yurt dışı takibi yapılabilmektedir.
 1. Karanlık bölgeler var mı? Eğer varsa araç takip sistemi bunun için bir data tutuyor mu?
Karanlık bölgeler çok yoktur. Yeraltında veri kaybı olabilir. Cihazlar buradaki yol ve hareket durumunu hafızaya alır, internet tekrar çekmeye başladığında bu bilgileri raporlar bölümünden alabilirsiniz.
 1. İnternet sinyali olmayan veya zayıf olan yerlerde seyahat ederken sistem aracın çevrim dışı (off line) olduğunu bildiriyor mu?
Bu gibi durumlarda cihaz kayda devam eder. Tekrar hattı yakaladığında yani internet ortamı oluştuğunda bu süreyi de geçmiş izleme olarak bakabilirsiniz.
 1. Eğer yurt dışına çıkarsam, sistem kayıt tutmaya ve takip etmeye devam ediyor mu? Bunun için ekstra ne kadar ödemem gerekir?
Yurtdışı data hatları kullanıldığında takip ve kayıt devam eder. Bununla ilgili ek ödemeler için detaylı bilgi isteyin.
 1. Teknik destekten kim sorumlu?
Teknik destekten Anka Mobil A.Ş. olarak firmamız sorumludur.
 1. Servis sözleşmesi nasıl olacak?
81 ilde bulunan Anka Takip Servisleri ile aramızda yapılan sözleşme gereğince aracın olabilecek arızaları için garanti süresi çerçevesinde ücretsiz gerekli müdahale yapılmaktadır.
 1. Montaj ve arıza için yetkili servisiniz var mı?
Satışı yapılan ürünlerin montajı ve arızalarının tamiri 81 ilde bulunan servislerimizce sağlanmaktadır.
 1. Teknolojinin geliştikçe cihazda güncelleme olacak mı?
Ürünler bu şekliyle araçların korunması ve tüm hareketlerinin bildirilmesi anlamında fayda sağlamaktadır. Gelişen teknolojiye göre cihazlarda gerekli durumlarda güncellenmektedir.
 1. Ürünlerin yazılımlarında güncelleme yapıyor musunuz?
Teknik ve yazılım ile ilgili konularda gerektiği zaman, haritalarla ilgili olarak yılda 2 kez güncelleme yapılmaktadır.
 1. Aylık ödemeler, kurulum ücreti, güncelleme ücreti vb ne tür ödemeler yapmam gerekiyor?
Anka Araç Takip Cihazını 1, 2 ve 3 yıllık olarak satın alabilirsiniz. Bununla ilgili olarak cihaz takılırken montaj ücretini ödemeniz gerekir. Seçtiğiniz süre boyunca başka bir ödeme yapmazsınız. Süre bitiminde aboneliğin devamı ile ilgili olarak abone ve hat bedeli ödemeniz gerekmektedir.
 1. Bunların dışında ek ödeme alma durumları olan hizmetler var mı?
Eğer araç takip cihazının dışında, motor blokaj, CAN-BUS yakıt sistemleri, sürücü kimlik birimi (RFID) seti gibi aksesuarlar da satın almışsanız bunlarla ilgili ayrıca ödeme yapmanız gerekir.
 1. Data transferinden ücret talep ediyor musunuz?
Cihazları sım kart dahil ve sım kart hariç olarak alabilirsiniz. Hat dahil olarak aldığınızda seçtiğiniz süre boyunca hattınızla ilgili başka bir ödeme yapmazsınız.
 1. Aracımdaki donanımı değiştirme durumunda ya da bir şeyler onarılması gerektiğinde standart ödeme dışında bir ödeme talep ediliyor mu?
Araç değişiminde standart demontaj ve montaj ücretinin dışında başka bir ödeme talep edilmez.
 1. Satış sonrası hizmetleriniz nelerdir?
Satış sonrası destek hizmetleri 81 ilde montaj/demontaj servislerimiz bulunmaktadır. Cihazların iki yıllık garanti süreleri vardır.
 1. Şu anda indirim kampanyanız var mıdır?
Takip cihazında kalite ve uygun fiyatı aynı anda arıyorsanız enflasyona inat halen devam eden indirimli fiyat kampanyamız ve kalite güvencemizle Anka Takip Sistemleri’ni incelemenizi tavsiye ediyoruz.
 1. İndirim kampanyanız ne kadar süre geçerlidir?
Kampanyalarımız yıl içinde çeşitli dönemlerde devam eder.
 1. Referanslarınızı öğrenebilir miyim? 
İzmir, Kocaeli, Bursa gibi büyükşehirlerin Ukome müdürlüklerinin öğrenci ve personel taşıma projelerinde yer aldığımız gibi Ege Bölge Sanayi Odası (EBSO), Bornova Belediyesi, SSK Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Nazilli Devlet Hastanesi, Turgutlu Devlet Hastanesi gibi örnekler verebiliriz.
filo araç takip cihazı (1)
Filo araç takip cihazı

Araç Takip Cihazı Opsiyonel Aksesuarları Nelerdir?

 1. Acil çağrı butonu,
 2. Sürücü kimlik seti,
 3. Sürücü kimlik sesli uyarı birimi,
 4. Görev butonu,
 5. Sesli hız uyarı birimi (Buzzer),
 6. Sert fren / ani hızlanma,
 7. Kapı sensörü,
 8. Dahili batarya,
 9. Depo / yakıt / kapak sensörü,
 10. Sıcaklık / nem sensörü,
 11. Ani hareket, olası bir kazaya da aracın çekilme durumlarını algılayan entegre hareket sensörü (G-Sensörü),
 12. Yakıt sensörü gelişmiş (CANbus),
 13. Motor blokaj (Araç durdurma vb)
 14. Römork kimlik birimi (Spiral kablo hariç),
 15. Proximity kart okuyucu,
 16. Su geçirmez IP68 su, toz, darbeye karşı koruma / mıknatıslı,
 17. Siren

Filolar İçin GPS Araç Takip Cihazı

Anka Takip Sistemleri olarak şu ana kadar özel araçlar için araç takip cihazı seçiminde dikkat edilmesi gereken sorulara yer vermeye çalıştık. Ancak ürün tedarik zincirinin önemli bir unsuru olan araç filoları özellikle işletmeler için önemli bir harcama kalemidir. Filosu olan işletmeler için büyüklüğü ne olursa olsun, araçlarınızın nerede olduğu, ne zaman bakıma ihtiyaç duydukları, seyahat süresini ve yakıt maliyetini azaltmak için uygun rotayı nasıl bulacağınız konusunda fikir sahibi olmak, karlılığınızın ana unsurlarıdır. Herhangi bir GPS araç takip cihazı hizmeti sağlayıcısı ile görüşmeden önce, bununla ilgili bazı önemli detayları bilmelisiniz. Filolar için GPS araç takip hizmetleri hakkında kısa bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla ilgili detayları bir başka yazımızda ele almak dileğiyle işlerinizde başarılar dileriz.
Konuşmayı Başlatın
Yardımcı Olabilir miyim?
Anka Takip Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi İçin Yazınız