Araç Takip Sistemi ve Nesne Takip Sistemi Nedir?

En son teknolojiler kullanılarak geliştirilen cihazlar ve yazılımlar ile, aracınızın nerede ve hangi koşullarda olduğunu takip etmenizi sağlayan çözüm ve hizmetlerin bütünüdür. Web tabanlı arayüz ve gelişmiş mobil uygulamalar sayesinde internete bağlı herhangi bir cihazdan dilediğiniz zaman kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak araçlarınızı takip etmenizi sağlar.

Geliştirilen cihazlar ve yazılımlar aracılığıyla, mobil baz istasyonları ve GPS teknolojileri kullanılarak araçlarınızın hızını, rotasını, konumunu, kontak ve günlük kilometre bilgisini anlık ve geriye dönük raporlayarak kontrol edilmesi sağlanır, tanımlanan uyarılar SMS veya e-posta yoluyla iletilir.

Nasıl Çalışır?

Uydudan aldığı verileri yazılımımız sayesinde sisteme aktarır.

OPERASYONEL VERİMLİLİK

Anka Takip’in anlık konum takibi ve denetim çözümleri ile izinsiz yapılan seyahatler, iş dışı aktiviteler ve mesai saati ihlalleri önlenir. Özel yazılımlar ile araçların bakım, servis, onarım faaliyetleri takip edilir. Ayrıca özel sensörler ve yazılımlarla araçlardan yakıt çalınması engellenir.

TRAFİK KURALLARINA UYGUNLUK VE SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ

Araçların limit aşımlarının, ani fren ve manevralarının anlık olarak bildirilmesi sayesinde kaza oranlarının önemli ölçüde azalması sağlanır. Olası kaza veya acil durumlarda araçlardan alınan alarm mesajları sayesinde olaya en kısa sürede müdahale edilir.

ARAÇ VE YÜK GÜVENLİĞİ

Anka Takip’in sunduğu çözümler sayesinde araçlar ile ilgili konum, hız, kontak bilgisi gibi kritik bilgiler raporlanarak çalınma, kaybolma vb. durumlarda araçlara uzaktan ulaşılabilir ve müdahale edilir. Dorse ve konteynerler için geliştirilen özel çözümler ile ortam sıcaklığı ve konum bilgileri kontrol altına alınır.

Yazılımlar

Web Yazılımı

İnternete bağlı herhangi bir bilgisayardan kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapılarak araç veya filolar takip edilir. Gelişmiş rapor modülü ile aktivite, hız, rölanti süreleri, bekleme, günlük yapılan kilometre, kabin ve ortam sıcaklığı gibi parametreleri içeren birçok rapora ulaşılabilir. Alarm modülü sayesinde hız limitinin ve maksimum rölanti süresinin aşılması, bölge ihlali gibi durumlar da SMS ve e-posta yoluyla ilgililere iletilir. Portal üzerinden portatif cihazların batarya seviyeleri de görüntülenir.

Web servislerimiz sayesinde müşterinin kendi kullandığı yazılımlar ile entegrasyon yapılarak istenen dataların düzenli olarak aktarılması sağlanır.

 Mobil Uygulamalar

IOS ve Android işletim sistemli cihazlarınız için geliştirilen uygulamalar ile web yazılımlarda sağlanan tüm özelliklere cep telefonunuzdan da erişim sağlanır.

Sistemin Çalışma Şekli

GPS Uyduları

Araca takılan Anka Araç Takip Cihazı aracılığı ile aracın dünya çapında konumunu, yüksekliğini ve yönünü belirler.

ANKA Araç Takip Cihazı

Araçla ilgili edindiği tüm bilgilerin iletilmesi için GSM servis sağlayıcıların GPRS hattını kullanır.

GPRS Hattı

Araçla ilgili tüm bilgileri ANKA Mobil Takip Sistemleri’nin sunucularına ulaştırır.

ANKA Mobil Takip Sistemleri Sunucuları

Gelen tüm bilgileri işleyerek, anlık ve kesintisiz olarak internet üzerinden yayınlar.

İnternet

ANKA Mobil Takip Sistemleri Sunucuları’ndan gelen bilgileri, şifreli bir şekilde, kullanıcıya taşır.

ANKA Mobil Takip Sistemleri Kullanıcıları

İnternet olan her ortamda, bilgisayarlarından, tabletlerinden ya da cep telefonlarından anlık araç bilgilerine ulaşırlar.

Cihaz özellikleri

 • GPS
 •   Dahili Poligonal Geo-fence
 •   100 Bölge, 400 Durak
 •   Rota Optimizasyonu
 •   5.000 Offline Kayıt
 •   Uzaktan Yazılım Güncelleme
 •   EPosta ve SMS Desteği
 •   2 Programlanabilir Giriş
 •   2 Programlanabilir Çıkış
 •   Seri Port ile Haberleşme
 •   Araç takip detaylı raporlamalar sayesinde araçlar ve sürücüler üzerindeki kontrolü ve denetimi artırır.